Jakie są rodzaje odżywek do paznokci?

Wzmacniające, do codziennego stosowania. Świetny sposób na pielęgnację łamliwych i kruchych paznokci. Zazwyczaj w składzie takiej odżywki znajdują się proteiny i ceramidy. Wnikają one w płytkę paznokcia, wzmacniając ją i uodporniając na zniszczenia. Ten typ odżywki możesz stosować pod lakier.

Regenerujące, do stosowana w formie kuracji. Ich zadaniem jest odbudowanie mocno zniszczonych paznokci, które uszkodzone zostały w wyniku np. długotrwałego nakładania żelu lub akrylu. Taki kosmetyk zazwyczaj stosuje się przez kilka dni, a całą kuracje powtarza co kilka miesięcy.

Jak przyspieszyć schnięcie lakieru?

Najprostszym sposobem jest preparat przyspieszające wysychanie lakieru na paznokciach Herome Rapid Nail Dry. Dzięki jego właściwościom lakier wyschnie już w 60 sekund, a Ty nie będziesz musiała czekać.

Sposoby na łamliwe paznokcie

  • Dobierz odpowiednią odżywkę do poziomu zniszczenia
  • Zawsze zmywaj naczynia i sprzątaj w rękawiczkach ochronnych
  • Powstrzymaj się przed obgryzaniem paznokci
  • Często kremuj dłonie, chroń je przed zimnem i mrozem

Jak przestać obgryzać paznokcie?

Najbardziej znaną metodą jest gorzki w smaku lakier. Jednakże nie na każdego działa ten sposób. Dość prozaicznym sposobem jest założenie (na czas odzwyczajania się) paznokci akrylowych lub żelowych. Bardzo trudno je obgryzać, dzięki czemu można się całkowicie od tego odzwyczaić.

Jak rozpoznać choroby paznokci?

Najczęstszą przypadłością jest grzybica. Sprawia ona dość wiele problemów, wygląda nieestetycznie i jest zagrożeniem dla zdrowia. Najczęstsze objawy grzybicy paznokci: żółte plamki na końcu lub z boku paznokci, żółknięcie paznokcia (w późniejszych stadiach płytka robi się brązowa, czarna i matowa). Z czasem cały palec staje się bolesny. Paznokieć kruszy się i boli. W takim wypadku należy jak najszybciej udać się do lekarza.

Jak wybielić paznokcie

Żółte paznokcie to nie tylko przypadłość palaczy, ale także skutek częstego kontaktu ze środkami chemicznymi czy samoopalaczem. Istnieją domowe sposoby na tę przypadłość. Jednym z nich jest moczenie paznokci w soku z cytryny. Jeśli to nie pomoże, zwłaszcza w przypadku długoletnich palaczy sięgnąć należy po wybielacz Herome, który niweluje przebarwienia oraz nadaje zdrowym różowawy kolor.

Domowe sposoby na piękne paznokcie

Przede wszystkim nie traktuj dłoni i paznokci osobno. Pamiętaj, że nawet najpiękniejsze paznokcie nie będą się dobrze prezentować na tle zaniedbanych dłoni. Dlatego też przede wszystkim codziennie smaruj dłonie kremem, wmasowując go w skórki i paznokcie. Pamiętaj także o kremowaniu rąk po ich długim kontakcie z wodą. Warto zwrócić także uwagę czy w składzie kremu znajduje się filtr UV, ponieważ skóra dłoni bardzo szybko się starzeje. Ponadto należy wykonywać regularny peeling, który sprawi, że skóra będzie miękka i promienista. Dłonie i paznokcie doskonale reagują na wszelkie oliwki i olejki, ale poleca się ich stosowanie na noc, gdyż wchłaniają się nieco dłużej niż standardowy krem.
Warto także dać odpocząć paznokciom od ich codziennego malowania. Paznokcie od czasu do czasu potrzebują takiej przerwy. Warto wtedy użyć odżywki, która odpowiednio je wzmocni.

Inne ważne wskazówki

  • Często odpryśnięty lakier jest zachętą do skubania paznokcia. Nie rób tego, całkiem zrujnujesz swój manicure i uszkodzisz płytkę.
  • Nie obgryzaj paznokci
  • Dbaj o skórki
  • Nie piłuj zbyt mocno płytki!